הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני:פלסטין מהים עד הנהר; צריך לפרק את הישות הציונית

תנועת הג'יהאד האסלאמי שבה והצהירה שצריך להגן על פלסטין מהים עד הנהר והמשמעות היא שאין בה מקום לישראל. היא קראה להמשך הג'יהאד ולפירוק ישראל עד שתקרוס ואז יוכלו הפלסטינים לממש את זכויותיהם.

הודעת הגא"פ לחג הקרבן: ג'יהאד למען כל השטח של פלסטין ההיסטורית

בהודעה שפרסמה תנועת הג'יהאד האסלאמי לרגל חג הקרבן ב-31 ביולי נאמר כי העם הפלסטיני, ההתנגדות האמיצה והאומה הערבית והאסלאמית מדגישים לרגל החג כי "ימשיכו בדרך הג'יהאד וההתנגדות כדי להגן על העקרונות, על הקודשים ועל פלסטין מהים עד הנהר"  

עוד נכתב כי "את הסכסוכים והמלחמות מניעים סוחרי המוות והנשק של כוחות הרשע ובראשם ארה"ב והישות הציונית".

תנועת הג'יהאד האסלאמי הזהירה מפני אלה "המטיפים לנרמול יחסים עם ישראל ואת אלה שנלהבים לכונן קשרים עם האויב הציוני"[1]

יש להביא לקריסת ישראל

איש  הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ומרצה לכלכלה – סאמי אל-עריאן – קרא בסרטון וידאו לחזור לשורשי הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כלומר "קיומה של תנועת התנחלות של כיבוש בעימות עם העם המגן על זכויותיו" ולפעול לקריסתה של ישראל. כמו כן קרא לפעילות בין-לאומית שתתנגד לתכנית סיפוח הגדה המערבית לישראל.[2]

סאמי אל-עריאן[3]

לדבריו, עסקת המאה או תוכנית הסיפוח הן תוצאה טבעית של הסכם אוסלו הרה האסון שבו הסכימו מנהלי המו"מ לוותר על 78% משטחי פלסטין ההיסטורית תמורת הכרה בהם שהם נציגי המו"מ. תהליך זה לא הוביל לדבר משום שהנציגים הפלסטיניים רצו פתרון של שתי מדינות בשעה שברור שאי אפשר להשיג פתרון של שתי מדינות או פתרון המדינה האחת.

אל-עריאן הוסיף כי היעד העיקרי של הפלסטינים הוא "פירוק הישות הציונית ההתנחלותית של הכיבוש המעוניין לגרש את העם הפלסטיני". לדבריו, בפני המפעל הלאומי הפלסטיני עומדות שתי משימות שהראשונה היא תמיכה בעמידתו האיתנה של העם הפלסטיני כדי שיישאר על אדמתו ותמיכה בפלסטינים בפזורה משום שהם חייבים להשיג את זכות השיבה. המשימה השנייה היא התעמתות מתמדת עם הציונים בכל מקום בעולם בתחומים מגוונים במישור הכלכלי, החברתי, המדיני, הדיפלומטי בתחום זכויות האדם והתקשורת.

לפי אל-עריאן, "לישות הציונית" כמו לכל תנועה אחרת של אנשים יש נקודות תורפה ויש נקודות חוזק וחייבים להכירן. אנו צריכים לפרק ולהחליש את הישות הזאת על מוסדותיה ומרכיביה וכאשר הדבר יתבצע "היא תקרוס ואחר כך נשיב את זכויותינו".

איננו מחפשים מדינה או מדינונת. הבעיה איננה שרטוט גבולות. העם הפלסטיני סבל רבות אבל זה גורלו בעימות מול ישות הרוצה להחליש את כל האזור, לפגוע בבני האדם ובשטח. לפיכך, "התשובה האמתית לתכנית הסיפוח היא פירוק הישות הזאת."


[1] https://paltoday.ps/ar/post/380839, 31.7.2020

[2] https://www.palinfo.com/, 29.7.2020

[3] https://www.palinfo.com/, 29.7.2020

%d בלוגרים אהבו את זה: